Co powinna zawierać sala konferencyjna?

Zastanawiasz się nad tym, jak przygotować wielki, firmowy powrót do świata konferencji offline? W takiej sytuacji warto znaleźć odpowiedź na często pojawiające się pytanie. Na łamach dzisiejszego artykułu blogowego przyjrzymy się wyposażeniu przestrzeni, jakimi są prestiżowe sale konferencyjne.

Ze względu na wyśrubowane wymagania uczestników wydarzeń tego rodzaju, przygotowaliśmy 25 sal konferencyjnych o najwyższym standardzie. Każda z nich jest wyposażona w odpowiednie, zaawansowane sprzęty technologiczne. Nieocenionym atutem pozostaje również ich lokalizacja. Mowa o nowym, prestiżowym miejscu na mapie stolicy — Browarach Warszawskich. Poniżej nie zabraknie wskazówek i informacji, które zgodnie z przysłowiem, „po nitce do kłębka” doprowadzą do wyboru najlepszej sali konferencyjnej.

Wyposażenie sali konferencyjnej

Nie jest tajemnicą, że nasze dążenie do perfekcji pod kątem wyposażenia sali konferencyjnej, pozwala nam oprzeć przytoczone w treści argumenty. Obecnie wyposażenie sali konferencyjnej powinno charakteryzować się jego dostosowaniem do potrzeb uczestników spotkań. Wśród podstawowych funkcjonalności warto wymienić klimatyzowanie pomieszczenia. 

Nieocenionym atutem jest zadbanie o przestronność wnętrza i dostęp do naturalnego światła, który wspomaga proces przyswajania informacji podczas konferencji i szkoleń. Wyposażenie sal konferencyjnych pod warunkiem zastosowania przemyślanych sposobów aranżacji umożliwia manipulowanie ilością wpadającego światła słonecznego do pomieszczenia i ich pełne zaciemnienie w razie potrzeby. 

Sale konferencyjne i ich wyposażenie są przystosowane do stacjonarnych spotkań z prowadzącymi i uczestnikami, ale nie tylko. W dobie pandemii COVID-19 nadrzędnym zadaniem, które spoczywa na barkach właścicieli pomieszczeń, jest ich przystosowania do wynajmu pod wszelkiego rodzaju wydarzenia wirtualne i studia online. Odpowiednia powierzchnia sal szkoleniowo-konferencyjnych pozwala na dostosowanie miejsca pod kątem indywidualnych potrzeb. 

Przykład 1

Miejsce: sala konferencyjna numer 1

Dostępna powierzchnia: 111 metrów kwadratowych 

Funkcjonalność: metraż i wyposażenie pozwala na ustawienie teatralne w systemie 150+1, szkolne (84+1), obradowe (44) i w podkowę (34+1). Dostępna powierzchnia wraz z wyposażeniem sali konferencyjnej umożliwia kreatywne dostosowanie przestrzeni pod kątem indywidualnych potrzeb osoby wynajmującej. 

Dostępne wyposażenie podstawowe w salach konferencyjnych: 

Jakie krzesła do sali konferencyjnej?

Jeśli chodzi o krzesła do sali konferencyjnej, ze względu na zaplanowanie wielogodzinnego spotkania, należy zadbać o ich funkcjonalność. Ważne, aby krzesła na sale konferencyjne charakteryzowały się ergonomią, a jednocześnie design, jakim się charakteryzują, został dopasowany do wystroju aranżacji i jej przeznaczenia.

Jakie stoły do sali konferencyjnej?

Aktualnie stoły do sali konferencyjnej ze względu na ich modułowy charakter, umożliwiają dostosowanie przestrzeni dla użytkowników, względem ilości uczestników i niezbędnego do czynnego udziału w konferencjach miejsca. W zależności od tematyki spotkania i jego przebiegu, stoły do sal konferencyjnych powinny umożliwiać wygodne notowanie istotnych informacji z konferencji lub szkolenia.

Jaki sprzęt multimedialny powinna mieć sala konferencyjna?

Nowoczesna sala konferencja to przestrzeń dostosowana do potrzeb świata otwierającego się na nowoczesne technologie. Obecnie eksperci z wszystkich branż i gałęzi biznesu, w celu ułatwienia swoich codziennych zadań, wzrostu produktywności, a równocześnie zaoszczędzeniu cennego czasu, korzystają z urządzeń mobilnych. 

Dobrze wyposażona technologicznie sala konferencyjna — czyli jaka? 

Poniżej przedstawiamy check-listę urządzeń niezbędnych do przeprowadzenia spotkania firmowego na miarę XXI wieku: 

Podczas wygłaszania prelekcji na konferencji lub prowadzenia szkolenia, w celu usystematyzowania przekazywanej wiedzy, dostarczenie uczestnikom wizualizacji omawianych zagadnień, pozwala wpłynąć na ich zdolność zapamiętywania. 

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie serwis CK ADN używa plików cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w pamięci Państwa urządzenia. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę prywatności.