Jak wybrać małą salę konferencyjną?

Niektóre eventy ze względu na swoją specyfikę, nie wymagają wynajmowania dużych sal konferencyjnych. Będą to wydarzenia, które skupiają małe grupy osób, a sam event ma formę warsztatów, coachingu dla grupy, integracji firmowej, szkolenia wewnętrznego dla firm czy networkingu. Sala konferencyjna na wynajem o małej powierzchni jest łatwo dostępna. Można ją wynająć w domu kultury, szkole, biurowcu lub profesjonalnym centrum szkoleniowym.

Mała sala konferencyjna wynajem – jaka powinna być?

Intymna atmosfera i przytulne wnętrze, które zapewniają nam wygodne krzesła, fotele czy pufy sprzyjają twórczej aurze. Delikatne, nienarzucające się dodatki w postaci zielonych kwiatów doniczkowych, obrazów wprowadzają zaś łagodny klimat sprzyjający kameralnym eventom . Dobrze przygotowana sala konferencyjna na wynajem powinna być udekorowana w stonowany sposób. Wystrój sali nie może rozpraszać ani tym bardziej przytłaczać. A na niewielkiej przestrzeni łatwo jest przesadzić z ozdobami. Najważniejszy jest komfort gości. Dlatego wybierając małą salę konferencyjną, koniecznie trzeba zwrócić na to uwagę.

Sala konferencyjna Warszawa centrum – dlaczego małe sale mogą być lepsze niż duże?

Zaletą małych sal konferencyjnych jest łatwość stworzenia przyjaznej i kameralnej atmosfery. Podkreśli to odpowiednie oświetlenie. Najlepiej zbliżone do naturalnego. Przede wszystkim lampy powinny tak doświetlać salę, aby nie powodować męczenia się oczu i nie utrudniać projekcji na sprzęcie multimedialnym. Żarówki nie mogą oślepiać, ale muszą zapewniać właściwą jasność, zwłaszcza w okresie jesienno – zimowym. Dobra sala konferencyjna na wynajem ma rolety, które skutecznie chronią w przypadku bardzo jasnego dnia przed złym odbiorem obrazu z projektora.

Mała sala konferencyjna na wynajem powinna być umeblowana lekkimi, niewielkimi meblami, które nie zdominują wnętrza. W zależności od rodzaju eventu najlepiej sprawdzi się stół ustawiony w literę U lub dwa prostokątne stoliki. Dobrze by było, aby meble były drewniane. Szklane stoliki mogą hałasować przy odkładaniu szklanek, a jednocześnie szybciej się brudzą, co nie wygląda zbyt estetycznie. W małej sali konferencyjnej na wynajem musi być dobrze przygotowany korytarz, na wypadek potrzeby nagłego opuszczenia eventu. Szurające po podłodze krzesła, przesuwające się, by zrobić miejsce osobie wychodzącej, są w stanie skutecznie przerwać najlepsze szkolenie czy warsztat.

Sala konferencyjna wynajem – jaki sprzęt powinna mieć?

Nawet małe sale konferencyjne na wynajem muszą być wyposażone w multimedia: projektor, rzutnik, nagłośnienie. Należy jednak pamiętać, że zbyt mocny głośnik spowoduje, efekt odwrotny od zamierzonego, co niekorzystnie wpłynie na odbiór przekazywanej przez niego treści. To samo dotyczy zbyt dużego projektora, który wbrew oczekiwaniom może prezentować nieczytelne obrazy. W małej sali konferencyjnej na wynajem ważna jest także ilość gniazdek, gdyż bardzo często w takich pomieszczeniach organizowane są szkolenia, w których uczestnicy muszą korzystać ze sprzętów elektronicznych. Dzięki odpowiedniej ilości gniazdek w sali unika się okablowania podłogi przedłużaczami, co ma istotne znaczenie zarówno na komfort uczestników szkolenia jak i ich bezpieczeństwo.

małej sali konferencyjnej na wynajem niezwykle istotna jest klimatyzacja. Ciągły napływ świeżego powietrza i możliwość sterowania temperaturą – to są zdecydowane zalety sali konferencyjnej. Wynajem takiej powierzchni jest bardziej zachęcający zarówno w okresie letnim jak i zimowym.

Pamiętaj, że ADN Centrum Konferencyjne to idealne miejsce do organizacji, takich spotkań jak:

• konferencje,
• bankiety,
• śniadania biznesowe.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie serwis CK ADN używa plików cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w pamięci Państwa urządzenia. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę prywatności.